П'ять років судів за сараї: у Рокитному мешканці двох багатоповерхівок виступили проти підприємця
У селищі Рокитне на Рівненщині понад 50 мешканців двох житлових будинків на вулицях Шевченка, 12 та Соборній, 1 уже понад п'ять років відстоюють через суди право користування господарською будівлею з цегляними сараями.
Люди стверджують, що місцевий підприємець незаконно оформив право власності на приміщення, де вони десятиліттями зберігали особисті речі й дрова для пічного опалення, щоб облаштувати там комерційні площі. Про це пише ITV.
Через цей конфлікт у квітні 2025 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом можливої підробки свідоцтва про право власності.
Зі свого боку, син підприємця Святослав Бежаєв зазначає, що його батько не приватизовував споруду, а офіційно придбав її через нотаріуса за договором купівлі-продажу. За його словами, сторона власника виграла всі судові інстанції, включно з Верховним Судом, оскільки ця нерухомість ніколи офіційно не передавалася мешканцям чи створеним ОСББ. Зараз новий власник намагається приватизувати 7 соток комунальної землі під будівлею.
Депутати Рокитнівської селищної ради вже кілька разів провалювали голосування за розробку проєкту землеустрою для підприємця, попри те, що суд зобов'язав раду розглянути це питання.
Голова громади Григорій Таргонський повідомив, що питання знову винесуть на сесію у серпні. Посадовець підкреслив, що невиконання судового рішення загрожує депутатам та керівнику громади особистими штрафами у розмірі від 65 до 130 тисяч гривень. Водночас жителі будинків продовжують виступати проти приватизації ділянки
